• Opis
 • Rezerwacja

Weekend w Warszawie 19-20.06

Program: Zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem (tourqide), Zwiedzanie Stadionu Narodowego, Pijalnia Czekolady Wedla, Pałac Kultury, Łazienki Królewskie, Panoramiczny objazd miasta autokarem, czas wolny w Blue City

W lipcu i sierpniu zorganizujemy podobne wycieczki!

Cena: 380 PLN / osoba

Cena zawiera przejazd, ubezpieczenie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota, zwiedzanie z przewodnikiem, zestawy słuchawkowe tourguide, 1 nocleg, 1 sniadanie, 1 obiad

 

Zdjęcia i opisy ze strony LifeManagerka!

Co zobaczyć w Warszawie w 1 lub 2 dni

Pałac Kultury i Nauki

To najbardziej charakterystyczne miejsce w Warszawie, to chyba nie ulega wątpliwości ;). Nie da się pominąć widoku PKiN od zewnątrz, ale ja gorąco zachęcam do tego, aby zobaczyć to miejsce też od środka. Takie absolutne minimum to punkt widokowy na 30-tym pietrze, skąd możemy podziwiać piękny widok na stolicę. Moje zdjęcia z 30 piętra są już bardzo nieaktualne, więc nie będę ich pokazywać… Ale naprawdę zachęcam, aby odwiedzić to miejsce, szczególnie przy zachodzie słońca. Warto wjechać na górę, kiedy jest jeszcze widno, potem obejrzeć zachód słońca, aby na końcu popodziwiać stolicę po zmroku.

co zobaczyc w warszawie

Łazienki

Park Łazienkowski to jedno z najpopularniejszych miejsc w Warszawie i na pewno warto je odwiedzić, szczególnie kiedy jest ciepło i wszystko jest pięknie ukwiecone. Pałac na Wyspie, Pomnik Fryderyka Chopina, Stara Oranżeria, Amfiteatr… To tylko kilka z atrakcji, które spotkamy na miejscu. Spacer umilają nam przechadzające się po parku pawie i przyjaźnie nastawione, otwarte na dokarmianie wiewiórki. Na wizytę w tym miejscu trzeba sobie zarezerwować min. 1-2h.

co zobaczyc w warszawie

Trakt Królewski

Czyli przede wszystkim ulica Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. W weekend są zamykane dla ruchu, więc zmieniają się w fajny deptak prowadzący aż do Starego Miasta. Są tu ulokowane różne sklepy i restauracje, a także pomniki, kościoły, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski i różne okolicznościowe wystawy, np. w okresie obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.

Stare Miasto i Park Fontann

W Warszawie na stare miasto mówimy Stare Miasto, a nie rynek 😉 chociaż rynek też mamy, mieści się on w sercu starówki i latem jego centralnym punktem jest pomnik Syrenki Warszawskiej, a zimą lodowisko. Najbardziej charakterystycznym miejscem jest jednak Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta. Osobiście uważam, że warszawska starówka jest mniej atrakcyjna od tej wrocławskiej lub nawet gdańskiej… Ale warto ją odwiedzić, bo to jednak jedno z najważniejszych miejsc w stolicy. Nie wiem jednak, czy jest sens szczególnie się w nią zagłębiać. Sugerowałabym raczej przespacerować się nią do Parku Fontann, a stamtąd przejść na Bulwary Wiślane.

Bulwary Wiślane

Warszawskie bulwary wiślane można podzielić na dwie części. Niestety czasami bardzo dosłownie, bo ciągle jakaś część jest w remoncie i uniemożliwia płynny spacer lub przejechanie na rowerze przez całe bulwary od Mostu Łazienkowskiego, aż po Żoliborz. Ale po to jest przez chwilę gorzej, aby potem mogło być lepiej ;). A więc wracając do bulwarów – ta nowa część pachnie jeszcze nowością, powstało na niej sporo atrakcji dla dzieci (plaża, trampoliny, fontanny itp.), nie brakuje miejsc, gdzie można sobie na chwilę przysiąść i powdychać nadwiślańską bryzę… Ogólnie jest tam ładnie i elegancko, jak na europejską stolicę przystało (szczerze mówiąc nie kojarzę innego europejskiego miasta, które miałoby takie fajne bulwary, jak nasze).

co zobaczyc w warszawie
co zobaczyc w warszawie

Nowe bulwary to też idealna miejscówka, aby pojeździć na longboardzie, rolkach, rowerze lub hulajnodze.

Nieoficjalna cześć bulwarów latem zamienia się w warszawską imprezownię. W weekendowe wieczory na schodkach trudno znaleźć wolne miejsce, swobodnie pije się tam alkohol, pali trawę, słucha muzyki, obchodzi się wieczory panieńskie lub kawalerskie…. Generalnie jest głośno, tłoczno i co tu dużo mówić… śmierdząco. Ma to swój urok i kiedyś naprawdę lubiłam to miejsce, a teraz już się zestarzałam i nie mam ochoty spędzać tam każdego weekendu. Co innego w dzień. Wzdłuż tej części bulwarów ulokowane są różne fajne, bardzo klimatyczne kawiarnie i przyjemnie jest tam wyskoczyć na kawę czy lemoniadę.

co zobaczyc w warszawie

Teraz na lemoniadę w tamtym miejscu poszłabym już #zwlasnymkubkiem 🙂 warto o tym pamiętać, że jeśli chcecie zjeść coś w tamtej okolicy, to raczej nie dostaniecie tego na porcelanie.

Ta cześć bulwarów zaczyna/kończy się w okolicy Pomostu 511, gdzie wieczorem odbywają się różne imprezy i koncerty, można kupić coś do jedzenia… A w dzień posiedzieć na plaży i na przykład popływać na SUP-ie.

A kawałek dalej, za bramą do Portu Czerniakowskiego mamy szansę zaznać nawet odrobinę spokoju, tamtejsze schodki cieszą się mniejszym zainteresowaniem. W tamtej okolicy znajduje się też Monta Beach Bar, czyli miejsce, gdzie można pograć w siatkówkę plażową.

Co zobaczyć w Warszawie – mniej popularne miejsca

Przejdźmy teraz do miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie, kiedy macie trochę więcej czasu i chcecie poznać to miasto bliżej, od mniej turystycznej strony i przede wszystkim bardziej zielonej strony.

Port Czerniakowski

Port Czerniakowski to miejsce, w którym jak sama nazwa wskazuje, można np. wynająć kajak lub zacumować swoją łódkę. A oprócz tego poszaleć na wake’u, popatrzeć na zacumowane tu barki (lub wręcz mieszkania na wodzie), albo spotkać się ze znajomymi i zjeść obiad lub napić się kawy w Miejscu.

To poniższe miejsce może już tak nie wyglądać, bo kiedy poziom wody w Wiśle jest wysoki, może zostać zalane.

co zobaczyc w warszawie
 • Imię i nazwisko
  Start
  Koniec
  Min./maks. osób
  Dodaj nową opcję wyceny
   
 • Imię i nazwisko Podstawa
  Start sobota 19 czerwca, 2021
  Koniec niedziela 20 czerwca, 2021
  1Rozrywka - Rozmiar grupy
   

  Ilość osób ( 1 Rozrywka - Rozmiar grupy ) 380.00 /Osoba

  - +